Punkt Informacji Turystycznej w Rynie jest ulokowany w samym centrum miasta, tuż przy Placu Wolności. Każdy turysta, który odwiedza Ryn wie, gdzie może uzyskać informację na temat atrakcji w Rynie i okolicy bliższej oraz dalszej, noclegów, gastronomii, imprez na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i nie tylko oraz wszelkich innych. W Punkcie Informacji Turystycznej dostępne są bezpłatne, wielojęzyczne materiały informacyjne. Obsługa w języku polskim, niemieckim i angielskim nigdy nie mówi „nie wiem”. Każdy turysta otrzyma profesjonalną pomoc, która ułatwi mu pobyt w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Turyści posiadający własne laptopy, smartfony lub tablety mogą skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Dla niektórych turystów zachętą do odwiedzenia nas jest jednak nie powyższy pakiet usług, lecz... niezwykle niskie ceny map, przewodników i wydawnictw książkowych. Są też tacy, którzy nie zadając pytań, od razu zmierzając do Galerii „Z Latarnią” i Ryńskich Zbiorów Muzealnych.

Godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej:

  • W sezonie (lipiec i sierpień)
    Wtorek - Piątek   godz. 900 - 1700
    Sobota-Niedziela godz. 900 - 1600

  • Poza sezonem
    Poniedziałek - Piątek   godz. 1000 - 1600

 


Ciekawe linki:

 

Przydatne strony:

 

 


W związku z aktualizacją noclegowej bazy danych prosimy o pobranie ankiety, wypełnienie i dostarczenie do Punktu Informacji Turystycznej. Tutaj pobierzesz ankietę.


NASZE WYDAWNICTWA:Mapa "Ziemia Ryńska" - wydawnictwo w atrakcyjnej szacie graficznej zawierające mapę Gminy Ryn, plan Rynu, krótki opis miejscowości oraz najważniejsze kontakty.

 

 

 

 

 

 "Ryn i okolice" - przewodnik zawierający wszystkie przydatne dla osób odwiedzających Ryn informacje - historia miasta, kalendarium, informacje o zabytkach, ciekawostki, osobliwości, informacje o jeziorach oraz miejscowościach w Gminie Ryn, trasy turystyczno-rekreacyjne (spacerowe, rowerowe, samochodowe), a także szczegółowy informator turystyczny.