Międzynarodowy sukces młodego tancerza z Rynu – Tomek Chorzelewski najlepszy w Holandii!

W dniach 08-10 sierpnia, w Harleen w Holandii, odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca – „International Hip Hop Dance Festival – The Notorious IBE”.

Polskę reprezentowali tancerze ze Szczecina, Rynu i Kętrzyna. Wyjazd rynian Tomka Chorzelewskiego (12 lat) i Michała Ćwik (15 lat), tancerzy działającej przy Ryńskim Centrum Kultury grupy „Rynbreakers”, odbył się głównie dzięki wsparciu finansowemu Fundacji „Dzieci Dzieciom”.

Przypomnijmy, że Tomek od pewnego czasu „sieje postrach” na parkietach w całej Polsce, zwyciężał wielokrotnie w prestiżowych zawodach, zarówno indywidualnie (m.in. Międzynarodowe Zawody Tańca ulicznego „Breakmania” w Kętrzynie, jak i w parze z Michałem, a także Ogólnopolski Turniej Tańca „Kwietniowa Rewolucja” w Słupsku).

Do Harleen przyjechało wielu znakomitych tancerzy z całego świata. W kategorii Bboy Kids Battle (do lat 14) wzięło udział 33 zawodników. Dwunastoletni Tomek wielokrotnie musiał zmierzyć się z tancerzami starszymi od siebie. „Jak burza” dotarł do półfinału pokonując po drodze utalentowanego Oskara Świdra z Kętrzyna. W półfinale nie dał szans młodemu Holendrowi, a w finale jednogłośnie pokonał zawodnika z dalekiej Kolumbii. Tomek został pierwszym tancerzem z Polski, któremu udało się tego dokonać.

"To wielkie przeżycie" – mówi Tomek – "nie tylko sama wygrana, ale możliwość spotkania najlepszych tancerzy, rozmowy z nimi, wspólne zdjęcia, zdobyte autografy..."

Filmy z festiwalu „The Notorious IBE” można obejrzeć na YouTube wpisując hasło: IBE 2014. Szczególnie polecamy pasjonującą walkę finałową z Tomkiem Chorzelewskim w roli głównej (IBE 2014 / Final Solo Kids Battle / Chorzel Poland vs Souvenir Columbia).