♥ 14 kwietnia nasze zespoły taneczne - Ladies Gang, Green Team oraz Bass&Melody brały udział w zawodach "Mazurskie Transformacje Taneczne" w Mrągowie.

♥ Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kruklankach zespół Ryńskie Wrzosy oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy wystąpił w trakcie "Spotkań z mazurską piosenką ludową" 15 kwietnia w Kruklankach.

♥ "Język migowy- trening koncentracji, wyobraźni i pamięci" to temat przewodni spotkania Ryńskiej Akademii Seniora, które odbyło się 20 kwietnia.

♥ Ryńskie Centrum Kultury od 3 lat bierze udział w części artystycznej otwarcia Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu oddział w Giżycku, w tym roku 25 kwietnia w Hotelu Europa w Giżycku RCK reprezentował Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy.

♥ Po raz kolejny Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy pojechał do Stawigudy aby wziąć udział w XVI Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA 2018".

♥ "Cudze chwalicie, swego nie znacie" to motyw przewodni spotkania Ryńskiej Akademii Seniorów. Seniorzy 17 maja udali się na wycieczkę do Nakomiad gdzie mogli poznać historię pałacu i proces tworzenia kafli piecowych w funkcjonującej tam manufakturze następnie pojechali do Owczarni gdzie zwiedzili muzeum.

♥  BBoy Tomek "Chorzel" Chorzelewski 20 maja brał udział w Mistrzostwach Świata Młodzieży "Breaking for Gold WDSF" w Kawasaki w Japonii będących jednocześnie eliminacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018! Tomek zmierzył się z 59 tancerzami z całego świata, dostał się do grupy najlepszej 32 tancerzy świata :)

♥ 25 maja zespoły taneczne: Bass&Melody, Green Team, Ladies Gang oraz RynBreakers wzięły udział w II Międzygminnym Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza.

♥ Festiwal Miast Cittaslow co roku odbywa się w innym mieście. W tym roku 26 maja reprezentanci Rynu - Zespół Ryńskie Wrzosy oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy wystąpili w Lidzbarku Welskim.

♥ Festynie Rodzinny z okazji Dnia Dziecka odbył się 2 czerwca na terenie rekreacyjnym prze Zespole Szkolo-Przedszkolnym w Rynie! Na wszystkich przybyłych gości czekała moc atrakcji! :)

♥ 19 maja o godz. 15:15 odbyło się otwarcie wystawy Ryńskiej Grupy Plastycznej.

♥  Członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego spotkali się 5 i 12 czerwca o godz. 13:00, oglądaliśmy filmy "W pionie" i  "Mina".

♥ 1 czerwca odbył się spacer po Rynie z przewodnikiem Koła Gospodyń Wiejskich z Postrzanowa.

♥ 12 i 13 czerwca nasze muzeum odwiedziły klasa VI i VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie w ramach lekcji muzealnych.

♥ 21 czerwca Ryńską Akademię Seniorów czekają zajęcia rękodzielnicze, które poprowadzi pani Elżbieta Matysiak.

♥ W Galerii "Z Latarnią" od 22 czerwca można będzie oglądać wystawę "Mazurskie klimaty w obiektywie ryńskich artystów".

♥ 24 czerwca Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy po raz kolejny pojedzie do Jezioran aby wziąć udział w XXXIV Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów.